top of page
Magda.jpg

Pedagog
Dyplomowana ortoptystka
Terapeuta metody Warnkego
Provider metody Neuroflow
Certyfikowany Terapeuta Integracji Bilateralnej

Gosia głowa_edited.jpg

Małgorzata Młyńska

Pedagog
Terapeuta integracji sensorycznej
Terapeuta ręki
Instruktor masażu Shantala

Agnieszka Sus

Aga.jpg

Pedagog
Dyplomowana ortoptystka
Kontaktolog

Magdalena Król-Slas

Droga edukacji wiodła mnie pomiędzy naukami medycznymi i pedagogicznymi.

Ukończyłam liceum medyczne oraz studia na wydziale biologii i pedagogiki.

Problemy wzrokowe mojej córki skłoniły mnie do zajęcia się ortoptyką. Wychodzę z założenia, że nic nie jest dziełem przypadku:) i tak po dwóch kolejnych latach nauki uzyskałam dyplom kwalifikacyjny w zawodzie ortoptystki.

Zdobyta wiedza na każdym z tych etapów wspaniale się uzupełnia i jest niezwykle pomocna w poszukiwaniu odpowiedzi na problemy, które niesie każdego dnia praca zawodowa.  

Każdy z nich cenię równie mocno.

W pracy terapeutycznej sprawą priorytetową jest dla mnie indywidualny rozwój i możliwości dziecka. Każde dziecko chce sprostać naszym oczekiwaniom jednak nie zawsze może. Ta myśl jest przewodnią i pomaga w  poszukiwaniu sposobów i metod dotarcia do możliwości dziecka  i w kolejnym kroku ich rozwijania.

 

Jestem pedagogiem edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. W zawodzie pracuję od ponad 10 lat.

Praca z dziećmi z roku na rok mobilizowała mnie do ciągłego pogłębiania wiedzy i osobistego rozwoju. Zróżnicowane potrzeby dzieci wymagają holistycznego spojrzenia.  Zatem nie stałam w miejscu. Ukończyłam szkolenia dzięki, którym zdobyłam kwalifikacje terapeuty integracji sensorycznej, terapeuty ręki oraz instruktora masażu Shantala dla nauczania rodziców i opiekunów prawnych dzieci. 


Do zgłębienia tajników wiedzy z zakresu integracji sensorycznej zmobilizowała mnie moja córka. To właśnie dzięki niej zrozumiałam, jak ważną kwestią w życiu i rozwoju dziecka jest harmonia zmysłów.

 

W czasie terapii celem nadrzędnym   jest dla mnie dotarcie do potencjału dziecka  i pomoc w  pokonywaniu kolejnych kamieni milowych. 
Prywatnie jestem mamą dwóch dziewczynek Matyldy i Konstancji. Jestem osobą niezwykle wytrwałą i pracowitą. Moją  miłością (oprócz rodziny) są książki, aktualnie zgłębiam tematykę   emocji oraz integracji sensorycznej.

Bardzo lubię aktywnie spędzać czas wolny.

Wykonuję zawód medyczny, o którym mówi się, że to „mała profesja o wielkim znaczeniu„ – jestem
dyplomowaną Ortoptystką.

Wzrok jest naszym najważniejszym zmysłem i dostarcza nam ok. 80% informacji, które docierają do naszego mózgu i jest moją pozytywną obsesją (taki ze mnie oczoświr).
Jednak świadomość, że wszystkie nasze zmysły tworzą integralną całość i wzajemnie na siebie oddziaływują, a problem wzrokowe często mają przełożenie na trudności szkolne spowodowała, że
ukończyłam studia pedagogiczne. Mam poczucie, że dzięki temu jestem w stanie podejść bardziej holistycznie do zaburzeń o podłożu wzrokowym, a posiadane wykształcenie pedagogiczne pozwala mi zindywidualizować plan terapii nie tylko biorąc pod uwagę dane zaburzenie wzrokowe, ale możliwości
rozwojowe danego dziecka.

Cały czas podnoszę swoje kwalifikacje biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach doskonalących związanych ze wzrokiem: m.in. dotyczących optodysleksji, progresji krótkowzroczności, doboru soczewek pryzmatycznych czy sensomotorycznej terapii widzenia, która pomaga zintegrować wszystkie zmysły, aktywując różne obszary mózgu, które łączą pobrane przez wzrok informacje , czy pedagogicznych m.in. terapia ręki i wspieranie rozwoju motorycznego dziecka.


Od ponad 14 lat jestem związana z branżą optyczną i również w tej dziedzinie cały czas się rozwijam.


W życiu prywatnym relaksuję się przy dobrej książce lub spędzając czas na podróżowaniu oraz w
towarzystwie przyjaciół nad dobrą planszówką.

Każda z nas prowadzi swoją działalność diagnostyczno-terapeutyczną jednak postanowiłyśmy połączyć siły

i stworzyłyśmy przestrzeń wspólnego działania.

I tak powstało...

Ortooko idealne.jpg
bottom of page