Co nas łączy, a co dzieli?

Diametralnie różne, uzupełniające się osobowości, dwie zróżnicowane drogi zawodowe (optyka i pedagogika), które skrzyżowała  ORTOPTYKA. 


Połączyła nas wspólna pasja właśnie do Ortoptyki. 

Obie jesteśmy członkiniami Polskiego Towarzystwa Ortoptyki im. prof. K. Krzystkowej.

Po zdobyciu dyplomów nie zaprzestałyśmy zgłębiania tajników wiedzy tej dziedziny. 

W dalszym ciągu uczestniczymy w branżowych szkoleniach, kursach , konferencjach i wciąż głodne wiedzy szukamy nowinek, publikacji, literatury i kolejnych propozycji szkoleń.

Także jakby ktoś, coś.... :) 

Magdalena Król-Slas

Dyplomowana ortoptystka, pedagog, terapeuta metody Warnkego

Agnieszka Sus

Dyplomowana ortoptystka, kontaktolog

Aga.jpg

Droga edukacji wiodła mnie pomiędzy naukami medycznymi i pedagogicznymi. Ukończyłam liceum medyczne oraz studia na wydziale biologii i pedagogiki.

Problemy wzrokowe mojej córki skłoniły mnie do zajęcia się ortoptyką. Wychodzę z założenia, że nic nie jest dziełem przypadku:) i tak po dwóch kolejnych latach nauki uzyskałam dyplom kwalifikacyjny w zawodzie ortoptystki.

Zdobyta wiedza na każdym z tych etapów wspaniale się uzupełnia i jest niezwykle pomocna w poszukiwaniu odpowiedzi na problemy, które niesie każdego dnia praca zawodowa.  Każdy z nich cenię równie mocno.

W pracy terapeutycznej sprawą priorytetową jest dla mnie indywidualny rozwój i możliwości dziecka. Każde dziecko chce sprostać naszym oczekiwaniom jednak nie zawsze może. Ta myśl jest przewodnią i pomaga w  poszukiwaniu sposobów i metod dotarcia do możliwości dziecka

i w kolejnym kroku ich rozwijania.

Prywatnie jestem szczęśliwą mamą bliźniąt,

już w tej chwili nastoletnich. 

Od ponad 12 lat jestem związana z branżą optyczną i w tej dziedzinie cały czas się rozwijam. Jako kontaktolog zajmuję się doborem i aplikacją miękkich soczewek kontaktowych u dzieci i dorosłych.

W ciągu mojej pracy zawodowej bardzo często do gabinetu trafiały dzieci z zaburzeniami widzenia obuocznego, a jednocześnie okazywało się, że świadomość rodziców była niewielka. To skłoniło mnie do wkroczenia na drogę ortoptyki, która stała się moją pozytywną obsesją.  Wykonuję zawód medyczny, o którym mówi się, że to „mała profesja o wielkim znaczeniu„ – jestem dyplomowaną Ortoptystką.  

Praca z dziećmi jest bardzo wymagająca

i wymaga odpowiedniego podejścia, tym samym fachowej wiedzy, zatem poszłam

o krok dalej. 
Aktualnie podjęłam studia pedagogiczne na kierunku Terapia Pedagogiczna, które dopełniają mój dorobek edukacyjny niczym pasujące do siebie puzzle. 

W życiu prywatnym jestem szczęśliwą żoną

i dumną mamą licealistki. Relaksuję się przy
dobrej książce lub spędzając czas na rodzinnym podróżowaniu oraz w towarzystwie przyjaciół nad dobrą planszówką.

Magda.jpg

Każda z nas prowadzi swoją działalność diagnostyczno-terapeutyczną jednak postanowiłyśmy połączyć siły

i stworzyłyśmy przestrzeń wspólnego działania.

I tak powstało...

Ortooko idealne.jpg